Instytut Astronomii

KontaktPiwnice k. Torunia, 87-148 Łysomice
tel.: +48 56 611 30 10
fax: +48 56 611 30 09

Gala Nagród Marszałka 2019

obrazek: Uroczysta gala wręczenia Nagród Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego [fot. Mikołaj Kuras (za kujawsko-pomorskie.pl)]
Uroczysta gala wręczenia Nagród Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego fot. Mikołaj Kuras (za kujawsko-pomorskie.pl)

W niedzielę (16 czerwca) w CKK Jordanki w Toruniu odbyła się gala Nagród Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Wśród wyróżnionych był prof. dr hab. Krzysztof Goździewski z Centrum Astronomii UMK.

Nagrody Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego to prestiżowe wyróżnienia, przyznawane za najwartościowsze dokonania w istotnych obszarach działalności publicznej i społecznej, profesjonalnej i biznesowej.  Nagrody i wyróżnienia przyznano w 13 kategoriach, w tym także nagrody za całokształt działalności oraz nagrodę specjalną. Wśród laureatów są w sumie 24 zasłużone osoby, zespoły i instytucje, wręczono również 33 wyróżnienia.

W kategorii „Nauka, badania naukowe, postęp techniczny” za całokształt działalności naukowej w dziedzinie badań pozasłonecznych układów planetarnych wyróżnienie otrzymał prof. dr hab. Krzysztof Goździewski z Centrum Astronomii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Pełna lista nagrodzonych i wyróżnionych

Ceremonię wręczenia nagród w CKK Jordanki w Toruniu uświetnił koncert Trio Bogdana Hołowni  z udziałem Piotra Zubka. Telewizyjna relacja z uroczystości na antenie TVP Bydgoszcz w sobotę (22 czerwca) o godz. 19.

pozostałe wiadomości